,
Aktualita publikována: Čt. 26. března 2020

Vážení účastníci vycházek pro seniory!

Vzhledem k současné situaci, která je především pro nás, seniory, riskantní, až do odvolání rušíme pravidelné vycházky Prahou. 

Jakmile se situace změní, budeme Vás na těchto stránkách o dalších aktivitách Centra aktivního stárnutí, především tedy o dalších vycházkách, které máme připraveny, informovat. Přejeme si, abychom tímto složitých obdobím prošli všichni ve zdraví!

Aktualita publikována: Po. 10. února 2020

Aktualita publikována: Pá. 10. ledna 2020

Projekt „Dobrá investice“
Publikováno v Út. 23. února 2016 v rubrice Projekty

panSlyšíme to ze všech stran – „Společnost stárne, přibývá lidí v seniorském věku“. A cítíme za tím obavy. Ale prodlužování délky života by mělo být více zdrojem hrdosti na úroveň lékařské vědy než důvodem ke strachu. To nebezpečné se skrývá spíš v našich hlavách, ve stereotypech myšlení a předsudcích o životě a významu seniorů, v mýtech, které o lidech ve vyšším věku přetrvávají.

Proč jsou např. bezmála už padesátiletí zaměstnanci vnímáni jako senioři a bývají často první na seznamu zaměstnanců, kterých se zaměstnavatelé zbavují?  V době, kdy zdaleka nejsou na konci svých sil. Naopak, mají v sobě nezměrný potenciál, a to jak pracovní tak psychologický. Mají za sebou nenahraditelné životní zkušenosti, cenné profesní znalosti, jsou spolehliví, loajální. Každá rozumná společnost si takových vlastností váží.

Je to paradox – na jedné straně obava ze stárnutí společnosti, na druhé straně neuvážené plýtvání pracovní a lidskou silou.

Proto jedním z projektů „Centra aktivního stárnutí“ je projekt „Dobrá investice“. Jeho prostřednictvím chceme oslovit a propojit Vás, kteří nechcete  sedět s rukama v klíně a žehrat na nespravedlivý osud. Je tolik možností, jak předat své zkušenosti, nabídnout své schopnosti těm a tam, kde to ocení, pomoci si navzájem, uchovat si aktivní způsob života, nezůstávat sám, navázat nové kontakty.

Příkladem, že to jde, mohou být naši přátelé ze Staré Gardy – Senior klubu AKCČR, kteří nám pomáhají při našich akcích, vaří seniorům, učí vařit mládež. Jsou to skuteční profesionálové a dobroty, které připraví, dnešní mladá generace už ani nezná. Což je vážně škoda. Protože např. takový pohankový tatarák, vynikající lahůdku, nenajdete na jídelním lístku žádné restaurace.

Stará Garda – Senior klubu AKCČR

Stará Garda – Senior klubu AKCČR

Příležitosti
>> ADMINISTRATIVA
>> DOUČOVÁNÍ
>> HANDICAPOVANÍ
>> SENIOŘI
>> DĚTI
>> JINÉ