,
Aktualita publikována: Pá. 06. listopadu 2020

„Dámy a pánové, milí účastníci vycházek s Centrem aktivního stárnutí, je nám velmi líto, ale opět musíme až do odvolání zrušit naše poznávací vycházky s průvodcem, panem Ing. Stěničkou. Situace vyžaduje respekt. Pevně věříme, že se vše v dobré obrátí a že se budeme moci opět každý měsíc těšit z krás Prahy. Opatrujte se, buďte pozorní, ale nebojte se. Pevné zdraví Vám všem přejeme.“

Aktualita publikována: Po. 12. října 2020

Milí účastníci vycházek s C.A.S.! Z důvodů nouzového stavu a opatření vlády rušíme říjnovou vycházku do Podskalí 20. října. Doufáme, že stav se po tomto opatření zlepší tak, abychom v našem programu mohli pokračovat v listopadu. O další změně vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví.

Aktualita publikována: Út. 02. června 2020

Rozhodli jsme se, že letošní jarní vycházky zrušíme. Začneme opět od září 2020. Přejeme vám tedy krásné prázdniny, hodně zdraví a v září se těšíme na shledání.

 

„Stárnoucí tým – dynamická firma?“- Age management v době demografické změny
Publikováno v Čt. 23. listopadu 2017 v rubrice Média

Debata konaná 11. května 2016 v Informačním centru OSN Debata se zaměřila na téma firem a jejich zaměstnanců v kontextu demografického stárnutí, na otázku jak využít potenciál starších zaměstnanců a jak je dlouhodobě vést a motivovat v jednotlivých fázích jejich kariéry. Diskutující se shodli, že je nezbytná komplexní reforma v oblasti pracovního života. Změna postojů je nutná jak ze strany manažerů, tak ze strany samotných zaměstnanců. Firmy by se měly více zaměřit na age management, tedy na řízení s ohledem na věk

pracovníků. Zároveň i zaměstnanci budou muset být ochotni pracovat déle, což souvisí s jejich motivací, ale i s udržením zdraví, mentální a psychické kapacity. Výkon a energie se nemusí s přibývajícím věkem snižovat, jelikož případný úbytek fyzické energie je kompenzován zkušenostmi a efektivitou získanou léty praxe. Pro zachování co nejdelší pracovní schopnosti je zásadní ochota k celoživotnímu vzdělávání. Řečníci rovněž konstatovali, že v ČR chybí politický konsensus a strategické vedení, které by přípravu na populační stárnutí a principy age managementu ve firmách podpořily.

Panelové diskuse se zúčastnili: Robert Břešťan, šéfredaktor HlídacíPes.org; Jan Mühlfeit, bývalý Prezident pro Evropu společnosti Microsoft, globální stratég, kouč a mentor; Ilona Štorová, předsedkyně Age Management z.s.; Karel Vítkovský, ředitel útvaru Wholesale Back Office a platební styk České spořitelny a člen programu Diversitas.

Příležitosti
>> ADMINISTRATIVA
>> DOUČOVÁNÍ
>> HANDICAPOVANÍ
>> SENIOŘI
>> DĚTI
>> JINÉ