,
Aktualita publikována: Pá. 06. listopadu 2020

„Dámy a pánové, milí účastníci vycházek s Centrem aktivního stárnutí, je nám velmi líto, ale opět musíme až do odvolání zrušit naše poznávací vycházky s průvodcem, panem Ing. Stěničkou. Situace vyžaduje respekt. Pevně věříme, že se vše v dobré obrátí a že se budeme moci opět každý měsíc těšit z krás Prahy. Opatrujte se, buďte pozorní, ale nebojte se. Pevné zdraví Vám všem přejeme.“

Aktualita publikována: Po. 12. října 2020

Milí účastníci vycházek s C.A.S.! Z důvodů nouzového stavu a opatření vlády rušíme říjnovou vycházku do Podskalí 20. října. Doufáme, že stav se po tomto opatření zlepší tak, abychom v našem programu mohli pokračovat v listopadu. O další změně vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví.

Aktualita publikována: Út. 02. června 2020

Rozhodli jsme se, že letošní jarní vycházky zrušíme. Začneme opět od září 2020. Přejeme vám tedy krásné prázdniny, hodně zdraví a v září se těšíme na shledání.

 

Váš příběh: „Stará Garda kuchařů a cukrářů pomáhá vařením“
Publikováno v Út. 23. února 2016 v rubrice Příběhy

kuchariLetošní rok to bude 10 let, kdy vznikl Senior klub Asociace kuchařů a cukrářů, a posléze  naše „Stará Garda“. Původně jsem ji založil  spolu s dvacítkou kuchařů a cukrářů – seniorů. Nyní nás je už sedmdesát, a právě takový je i věkový průměr naší party. Všichni máme rádi svou profesi  a nechceme ji jen tak pověsit na hřebík jenom proto, že jsme v důchodovém věku.

Zúčastňujeme se různých gastronomických akcí po celé České republice, jako např. – Gastro Hradec. Vaříme podle starých kuchařských knih a receptů, snažíme se předávat své zkušenosti a znalosti mladé generaci. Spolupracujeme i s různými seniorskými organizacemi, kde vaříme a pečeme dobroty pro jejich klienty a pořádáme pro ně i přednášky o jídle, surovinách a jejich různých úpravách. Jezdíme také společně  na zájezdy a výlety, pomáháme si navzájem.

Jednoduše řečeno, jsme „Stará Garda“, která i přes pokročilý věk chce pracovat a ne posedávat na lavičkách a krmit holubi.

S pozdravem Varu – Var – všem packalům zmar

Jiří Eichner, předseda Staré Gardy

kuchari

Příležitosti
>> ADMINISTRATIVA
>> DOUČOVÁNÍ
>> HANDICAPOVANÍ
>> SENIOŘI
>> DĚTI
>> JINÉ