,
Aktualita publikována: Čt. 26. března 2020

Vážení účastníci vycházek pro seniory!

Vzhledem k současné situaci, která je především pro nás, seniory, riskantní, až do odvolání rušíme pravidelné vycházky Prahou. 

Jakmile se situace změní, budeme Vás na těchto stránkách o dalších aktivitách Centra aktivního stárnutí, především tedy o dalších vycházkách, které máme připraveny, informovat. Přejeme si, abychom tímto složitých obdobím prošli všichni ve zdraví!

Aktualita publikována: Po. 10. února 2020

Aktualita publikována: Pá. 10. ledna 2020

Projekt „Veselý senior 2“
Publikováno v Po. 17. října 2016 v rubrice Projekty

Když jsme před lety zakládali nadační fond Veselý senior, vedlo nás k tomu přesvědčení, že staří lidé se potřebují více smát, radovat se, protože veselí a radost přinášejí do jakéhokoliv období života energii, chuť do nových výzev a tedy i více zdraví. Bohužel v reálném životě bývá většinovou společností stáří vnímáno negativně, jakoby už nemělo na nic nárok a bylo jen na obtíž. A to jsme chtěli změnit. Vymysleli jsme ten trochu provokativní název „Veselý senior“ a začali jsme organizovat akce, kde jsme seniory představovali v úplně jiném světIe – jako aktivní, veselé lidi, kteří mají těm mladším ještě mnohé co dát, předat jim své zkušenosti, být jim užiteční i navzdory některým zdravotním omezením, která souvisejí s přibývajícím věkem.

Ti z vás, kteří si na činnost našeho nadačního fondu pamatují, si jistě vzpomenou např. na putovní výstavu fotografií „V objektivu senior,“ kdy mladí lidé fotili tváře seniorů, či na závod věkově smíšených družstev na rotopedech na Hradčanském náměstí, kde nejmladšímu účastníku bylo 6 let a nejstaršímu přes sedmdesát a dohromady jim to moc dobře šlapalo, nebo na společné tancování na Náměstí Míru v Praze 2 , kde se v řeckém kole za zpěvu sester Elefteriadu chytily za ruce všechny generace od nejmladší po nejstarší, či na seniorky, které společně šily překrásné patchworkové deky a tašky, na kuchaře-seniory, kteří učili z čeho a jak zdravě vařit v různých ročních období, na „Burzu vzájemné pomoci“, atd.

Nadační fond Veselý senior po několika letech z nejrůznějších příčin svou činnost ukončil. Nicméně jeho myšlenka je stále aktuální. Už proto, že se dodnes na nás obracejí senioři, kterým se naše práce pro ně a hlavně s nimi líbila a rádi by v ní pokračovali. A proto jsme se v Centru aktivního stárnutí rozhodli na činnost Veselého seniora navázat a zařadit mezi naše projekty „Veselého seniora 2“. Programovou nabídku můžete sledovat v naší rubrice Aktuality.

Příležitosti
>> ADMINISTRATIVA
>> DOUČOVÁNÍ
>> HANDICAPOVANÍ
>> SENIOŘI
>> DĚTI
>> JINÉ